Kiedy po pomoc terapeuty?
-
gdy czujesz, że nasilenie Twoich objawów lub problemów zaczyna negatywnie wpływać na Twoje codzienne funkcjonowanie w szkole, pracy lub relacjach, a dotychczasowe próby poradzenia sobie nie przynoszą oczekiwanych efektów lub nawet pogarszają Twój stan.
-
gdy w wyniku spiętrzenia problemów drastycznie obniżyła się jakość Twojego życia, niemal przez cały czas odczuwasz cierpienie, tracisz nadzieję, a nawet chęci do życia.
-
gdy zaczynasz stosować (lub od dawna stosujesz) niezdrowe "rozwiązania" np. coraz częściej sięgasz po alkohol i/lub inne substancje psychoaktywne, unikasz przeżywania emocji, przepracowujesz się, drastycznie ograniczasz sen.
-
gdy nie masz wsparcia ze strony bliskich albo nie odpowiada ono Twoim potrzebom.
Terapia to akt odwagi i nadziei.
Nie ma żadnego racjonalnego powodu, by ukrywać fakt korzystania ze specjalistycznej pomocy i traktować jako powodu do wstydu. Gdy masz chore nerki - idziesz do nefrologa; gdy choruje serce - do kardiologa. Z życiem psychicznym jest podobnie. Wiąże się ono z działaniem najbardziej skomplikowanego narządu ciała, jakim jest mózg. Gdy jego bardzo wrażliwy metabolizm ulega zakłóceniu - pojawiają się rozmaite trudności natury psychicznej.
Wybitny człowiek, lekarz psychiatra i psychoterapeuta - Irvin David Yalom - mówi tak: "Pierwszym krokiem w każdej zmianie jest przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie. Jak bowiem możemy je zmieniać, jeśli w ogóle nie czujemy się za nie odpowiedzialni?"
Terapia Akceptacji
i Zaangażowania
Mogę pomóc jeśli trapią Cię:
-
zaburzenia nastroju: depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe
-
zaburzenia lękowe: lęk społeczny, lęk uogólniony, nadmierny stres
-
zaburzenia adaptacyjne
-
patologiczna żałoba
-
nadmierne poczucie winy i wstydu
-
zaburzenia wynikające z uwarunkowań osobowościowych
-
wypalenie zawodowe
-
zaburzenia snu
-
nadmierna zależność
-
nadmierna kontrola
-
przemoc (ofiara / sprawca)
Oferuję także:
-
wsparcie osoby uzależnionej w procesie zdrowienia (jeżeli jest zachowana abstynencja)
-
wsparcie dla osób pozostających w relacji z osobą uzależnioną
Racjonalna Terapia Zachowania
RTZ koncentruje się na zmianie niekorzystnych wzorców myślenia i zachowania poprzez racjonalne analizowanie i korygowanie irracjonalnych przekonań. Może być stosowana w bardzo rozmaitych kontekstach i sytuacjach, dobrze sprawdza się w w celu poprawy interakcji społecznych i budowania zdrowych relacji poprzez identyfikację i zmianę szkodliwych wzorców myślenia i zachowania.
Trening Zarządzania
Stresem
Zapraszam każdego, kto nadmiernie odczuwa stres w swoim życiu
i chce nauczyć się lepiej z nim sobie radzić. Programy szkoleniowe są dostosowane do konkretnych potrzeb i sytuacji danej grupy ludzi.